Ilmaiseksi tutustumaan joukkueidemme toimintaan huhtikuuksi!
22.1.2015 12:13 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Kiinnostaako ringeten tai jääkiekon pelaaminen? Tervetuloa mukaan kokeilemaan ilmaiseksi 1.-30.4. välisenä aikana, miltä meno joukkueidemme matkassa tuntuu.

Tarjoamme perheille ja eritoten lapsille mahdollisuutta käydä ilmaiseksi tutustumassa G-F -juniorijoukkueiden toimintaan kahden viikon ajan 1.-30.4. Liikunnasta ja luistelusta innostunut lapsi pääsee nopeasti mukaan joukkueen menoon, joten pelko miten oma lapsi pärjää vauhdissa on turhaa.

Osa joukkueidemme lapsista on harrastanut lajia alle vuoden ja toiset ovat olleet matkassa jo useamman vuoden luistelu- ja ringettekouluista lähtien. Tärkeimpinä asioina joukkueidemme arjessa ovat liikunnasta innostuminen leikkien ja pelien avulla, sekä ryhmässä toimimaan oppiminen.

Varustukseksi jäälle tutustumiskerroilla riittää ristikollinen kypärä, kaulasuoja, hanskat ja maila. Tällä pääsee hienosti mukaan kokeilemaan miltä meno joukkueen mukana tuntuu.

Joukkueidemme omat sivut löytyvät osoitteesta www.juniorihaukat.net.

Joukkueenjohtajamme osaavat parhaiten kertoa enemmän joukkueidemme toiminnasta:

Ringette G- ja F-juniorit (2007-2005 syntyneet) Jukka Marjomaa 040-3023213 / jukka.marjomaa@gmail.com Anne Wallen 040-0979487 / anne.wallen73@gmail.com

Jääkiekko G-juniorit (2007 syntyneet) Mikko Jalava 050-4240813 / mikko.jalava@danskebank.fi Hannu Lauronen 040-0887330 / h.lauronen@thea-nordic.com

F2-juniorit (2006 syntyneet) Petri Nieminen 050-4663100 / nieminen.petri@saunalahti.fi Ari Luukkonen 0407526978 / ari.luukkonen@iss.fi

F1-juniorit (2005 syntyneet) Vili Pesu 040-5716314 / vili.pesu@outlook.com


   
Lisää uutisia
Jääurheiluseura Haukat
«  Lokakuu   »
Kategoriat